Është mbyllur në barazim 1-1 sfida mes Teutës dhe Laçit e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë Superiore. Një përballje tepër e luftuar nga të dyja skuadrat, ku nuk munguoi spektakli dhe rastet e shumta për shënim.

Nje barazim qe ndoshta nuk ka kenaqur laçianet qe ishin shume prane fitores por gjithsesi ajo qe ra ne sy ishte serish performanca shume e mire e dy futbollisteve shkodrane qe jane pjese e tyre.

Madje edhe goli i vetem qe kane shenuar ka ardhur nga kembet e Fangaj dhe eshte derguar ne rrjete nga ana e Shtubines i cili shfaqet serish si golashenuesi i Laçit.

Kurbinasit e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë golit të tijs, ndërsa kur u mendua se sfida do të përfundonte me triumfin e bardhezinjve, ishte Kallaku që me një goditje mjeshtërore nga faulli vendosi baraspeshën.

Me barazimin e sotëm, Teuta u ngjit në kuotën e 33 pikëve, duke mbajtur momentalisht vendin e dytë, ndërsa Laçi barazoi me pikë Skënderbeun, nga 30 secila.

TEUTA-LAÇI 1-1

Kallaku 87′ / Shtubina 37′