Pas publikimit të formacioneve më të mira për këtë sezon në Premier League dhe Serie A, “Goal.com” ka bërë të njëjtën gjë edhe me La Ligan.

Në fund të ditëve të këtij viti, faqja prestigjioze ka vendosur të publikojë formacionin më të mirë të këtij sezoni.

Pjesë e këtij formacioni është edhe Lionel Messi. Në këtë formacion janë gjithsej tre lojtarë të Barcelonës, dhe vetëm një lojtar i Real Madridit.

Lojtari i vetëm i Real Madrid është mbrojtësi spanjoll, Dani Carvajal.