Mesa duket gafa e vitit ka pritur deri në fundin e dhjetorit për tu realizuar. Peruçini, portiere i Askolit është autori i saj.

Në takimin e ditës së djeshme mes Palermos dhe Askolit, portiere i miqve merr një pas nga mbrojtësi i tij dhe tenton të driblojë kundërshtarin por e çon sferën në portën e tij. Për më shumë ndiqni videon: