orusia e Dortmundit po kalon një formë fantastike ku e kanë mbyllur pjesën e parë të sezonit si kampion dimri.

Pas 17-javëve të zhvilluara dhe me një diferencë 6-të pikë nga kampionët e Bajern Mynih, ekipi verdhezi është rikthyer në stërvitje për të filluar përgatitjet për fazën e dytë dhe më të rëndësishme të kampionatit.

Në stërvitjen e zhvilluar shikohet Rois me shokë që po kalojnë një kohë shumë pozitive dhe ndihen të kënaqur. Ata bëjnë sikur luajnë, duke e xhungluar “topin” imagjinar, duke bërë shaka e duke qeshur pafund në stërvitje. Kjo tregon ambjentin pozitiv që ka përfshirë repartin e Favre. Dortmund zhvillon ndeshjen e parë më datë 11-të kundër holandezëve të Fejnord në një miqësore.