Ish-trajneri i Vllaznisë, Roland Luçi, ka ironizuar nëpërmjet një statusi në “Facebook”, kandidatin për Ministër të Jashtëm, Gent Cakaj, i propozuar së fundmi nga Rama. Shkak është bërë një postim i të riut Caka në “Twitter”.

“Po tani o çun, je apo nuk je ministër? Po gjithsesi nuk është faji yt, por i atij që provokon opinionin publik me kandidatura tip dhëndurrësh alla Gjino…”, shkruan Luçi në “Facebook”.

Luçi shquhet per komentet e tij te ndryshme ne rrjetet sociale dhe jo vetem rreth sportit. Shpeshhere ai ndalet edhe tek problematikat e ndryshme te jetes ne Shqiperi apo dhe vendimet e ndryshme te shtetit.

Pak dite me pare kritikoi edhe vendimin e Qeverise per heqjen e basteve sportive duke e konsideruar ate te padrejte dhe jo si zgjidhje per zhdukjen e pasojave qe lene to