Ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez ka nisur ndeshja miqesore ne mes ekipeve te Laçit dhe Vllaznise.

Sa i takon formacionit shkodran, trajneri Lika e ka nisur ndeshjen me portierin Sherri, nderkohe qe ne mbrojtje po aktivizohen Gurishta, Zeqaj, Malota dhe Gocaj.

Ne mesfushe nderkohe e kane nisur nga fillimi Krymi, Tafili, Lika dhe Hajdari.

Ne sulm sakaq po Luan braziliani Junior i ndihmuar nga Zogaj.

Kjo eshte miqesorja e pare per ekipin shkodran ne kete periudhe pergatitore dhe perballe ka nje ekip te Superliges si Laçi.

Ne rradhet e ketij te fundit po luajne dy shkodranet Pjeshka e Shtubina si dhe koplikasi Çokaj.

www.shkodrasport.com