Bayern ka mposhtur VfB Stuttgard me rezultatin 4-1 në Allianz Arena duke mbajtur ritmin e kryesuesve të Borussia Dortmund. 

Skuadra bavareze ka bërë një ndeshje të mirë përpara tifozëve të saj, sidomos në pjesën e dytë të takimit ku ka shënuar tre nga katër golat. 

Ishte Thiago Alcantara ai që zhbllokoi rezultatin përpara se Donis të barazonte përkohësisht. 

Pas pushimit, autogolo o Gentner dhe golat e Goretzka dhe Lewandowski kanë vendosur takimin. 

Bayern është në vend të dytë të renditjes me 42 pikë, gjashtë më pak se Dortmund.