Veleçiku ka mundur sot me rezultatin 3-1 ekipin e Erzenit nw ndeshjen e luajtur nw fushwn sportive “Reshit Rusi” tw Shkodrws.Ky takim ka patur njw luftw tw fortw sportive gjatw gjithw 90 minutave tw tij por nuk ka munguar edhe tension nw mes futbollistwve tw tw dy ekipeve, por edhe stafeve teknike apo dhe tifozwrive tw tyre.

Nw momente tw caktuara, nuk kanw munguar edhe pwrpjasjet nw mes futbollistwve, por nw fund gjithka ka qenw paqwsore.

Futbollistwt e tw dy skuadrave e kanw pranuar rezultatin e takimit dhe tw njwjtwn gjw kanw bwrw edhe trajnerwt. Kwtw e tregon mw sw miri edhe veprimi qw kanw bwrw trajnerwt Besnik Duli e Gentian Stojku pas pwrfundimit tw ndeshjes.

Ato kanw qenw pwr pak minuta nw fushw duke biseduar me njwri- tjetrin nw lidhje me ndeshjen dhe nw fund, nuk ka munguar edhe shtrwngimi i duarve dhe pwrqafimi mes tyre.

Stojku e ka pranuar edhe nw prononcimin pwr mediat se Veleçiku e meritoi plotwsisht fitoren dhe fajin pwr humbjen ia faturoi lojtarwve tw tij.
© shkodrasport.com