Kategoria e Parë, këtë javë do të zhvillohet në dy ditë. Takimet e Grupit A do të zhvillohen të gjitha, të shtunën në orën 14:00. Bie në sy transferuat e dy ekipeve rivale për kreun, Vllaznia që luan në kryeqytet me Vorën dhe Erzeni që do të luajë në transfertë me skuadrën e Shënkollit.

Në Grupin B, takimet luhen të shtunën dhe të dielën. Madje, ditën e diel, Bylisi pret Tomorin në Ballsh, ndërsa Besa luan një transfertën delikate, në “Roza Haxhiu” me Lushnjën, që po la pikë, rrezikon seriozisht pesëshen.

Javën e fundit, myzeqarët luajnë në Pogradec, ndaj edhe këtë fundjavë kanë një betejë që vlen sa një sezon, nga e cila duhet që të mos dalin pa pikë…!/Vipsport/

Kategoria e Parë

Java e 17-të

16.02.2019, ora 14:00

GRUPI A

Burreli-Veleçiku

Vora-Vllaznia

Korabi-Dinamo

Iliria-Besëlidhja

Shënkolli-Erzeni

GRUPI B

16.02.2019, ora 14:00

Turbina-Egnatia

Elbasani-Pogradeci

Apolonia-Oriku

17.02.2019, ora 14:00

Bylis-Tomori

Lushnja-Besa