Gjykata Civile e Tiranës ka hedhur rrëzuar padinë e trajnerit të Kombëtares shqiptare, Kristian Panucci ndaj ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani.

Panucci kërkonte një dëmshpërblim prej 100 mijë euro pasi Nishani e kishte ofenduar duke i thënë sharlatan pas humbjes ndaj Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur avokati i ish-presidentit Nishani.

Në padinë e ngritur në gjykatë, trajneri i Kombëtares, është bazuar në nenet 608, dhe atë 654 të Kodit Civil. Panucci ka pretenduar se i është cënuar nderi, personaliteti dhe reputacioni, ndaj edhe kërkoi përgënjeshtrim dhe shlyerjen e dëmit pasuror nga ana e Nishanit.

Por vendimi i Gjykates ka bere qe italiani i pankines kuqezi te mos marre asgje nga ana financiare dhe perpos kesaj, as pergenjeshtrimin e ish- presidentit te Shqiperise.