Napoli ka pësuar një humbje në shtëpi duke u mundur me rezultatin 1-2 nga Juventusi dhe titullar në këtë takim, ka luajtur edhe mbrojtësi shkodran Elseid Hysaj. Hysaj i kritikuar shumë së fundmi, ndeshjen e djeshme bëri një paraqitje të mirë duke qenë ndër më të dalluarit në fushë.

Në një prononcim pas ndeshjes, Hysaj u shpreh se ndjen keqardhje për rezultatin pasi mundësitë ishin për shumë gola ndërkohë që pranon se tashmë objektiv për Napolin mbetet Liga e Europës, duke parë këtu edhe

“Aktualisht, për ne tashmë është një objektiv i rëndësishëm Liga e Europës dhe po mendojmë për ndeshjen ndaj Salcburgut. Pasi të përfundojmë atë ndeshje, do të mendojmë për ndeshjet e radhës.

Në ndeshjen ndaj Juventusit, ishim vetëm ne ata që luajtëm në pjesën e dytë dhe më vjen keq që nuk arritëm të shënonim më shumë gola pasi do të kishim fituar takimin”, tha Hysaj. /VipSport/