Ditën e sotme është luajtur një ndeshje miqësore mes Vllaznisë dhe Laçit që ka përfunduar me shifrat 1-1. Asnjë prej ekipeve nuk ka arritur të dalë fitues në këtë takim.

Vllaznia ka kaluar e para ne avantazh me Pusin nderkohe qe Laçi ka barazuar vetem ne minutat e fundit te ndeshjes duke vene gjithçka ne barazpeshe.

Duhet thene se Vllaznia ka patur disa mungesa ne formacionin e saj ne kete takim ndaj kurbinasve.

Kujtojmë që kjo ndeshje është zhvilluar për të mbajtur të freskët lojtarët, pasi arbitrat kanë bojkotuar kampionatin dhe nuk zbresin në fushën e lojës, nëse policia nuk rikthehet në stadiume.

E gjithë kjo situatë kja nisur disa ditë më parë, ku në takimin mes Kamzës dhe Laçit (1-1), në funin e saj, është dhunuar arbitri Eldorian Hamiti, gjë që më pas ka sjellë edhe dënimin e klubit të Kamzës, duke shkuar në Kategorinë e Dytë.