Juventusi vazhdon të kërkoj lojtarë nga Real Madrid. Pas Iscos, Marcelo tashmë është radha e Sego Ramos, i cili është vënë në qendër të merkatos bardhezi. Pas përplasjes me presidentin Perez, mediai italiane nisëm mënjehrë aludimet për interesimin e Juventusit për Ramos.

Mbrojtësi spanjoll është përplasur me Perezin dhe i ka kërkuar këtij të fundit në rast se dëshiron ai do të largohet, por Real Madrid duhet të paguaj shumë e kontratës.

Pas eleminimit nga Champions League situata te Real Madrid nuk duket aspak e qetë dhe shumë skuadra dëshirojnë për përfitojnë për të afruar lojtarë.

Duket se dhe per Ramos ka ardhur koha t’i jape lamtumiren skuadres per te cilen ai ka dhene shume. Ronaldo ishte i pari qe e beri kete gje duke shkuar tek Juventus megjithate pritet te mos jete i vetem ne kete levizje.