Çelësi është kualifikuar dhe do të vazhdoj që të marrë pjesë në çerekfinalet e Europa Ligës, ndërsa të njëjtën rrugë do të ndjek edhe skuadra e Napolit që ndonëse është mundur 3-1 e ka fituar 3-0 sfidën e një jave më parë.

Mbrojtesi shkodran Elseid Hysaj, në sfidën e sotme ka luajtur si titullarë për 90-të minuta dhe ky padyshim qe eshte nje lajm i mire edhe per trajnerin e kombetares shqiptare Panucci, pikerisht ne prag te grumbullimit te rradhes te ketij ekipi.

Valencia nuk ka mundur që të ruajë dot avantazhin e sfidës së parë ku fitoi 2-1 dhe ka barazuar me Krasnodarin 1-1 mbrëmjen e sotme. Me këtë rezultat edhe skuadra spanjolle kalon për në çerekfinale, falë golit që ka realizuar në shtesë sot.

Ndeshjet

D. Kiev-Çelsi 0-5 (0-3)

Krasnodar-Valencia 1-1 (1-2)

Salzburg-Napoli 3-1 (0-3)