FAQJA E PARE FUTBOLL Zbardhet plani, ja kur mbërrin kombëtarja shqiptare në Shkodër

Zbardhet plani, ja kur mbërrin kombëtarja shqiptare në Shkodër

83

Shqipëria do të luajë dy ndeshjet e para të kualifikuesve për Europianin 2020. Sot, trajneri Kristian Panuçi ka publikuar listën e të grumbulluarve për sfidat me Turqinë dhe Andorën.

FSHF nga ana e saj përmes një njoftimi ka publikuar dhe programin mediatik e stërvitor për dy sfidat tepër të rëndësishme të Kombëtares tonë. Siç mund ta vereni tek ky program, kombetarja shqiptare do te mberrije ne Shkoder vetem nje dite para ndeshjes, pra te enjten e ardhshme ku do te zhvilloje edhe nje seance ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Njoftimi i plotë  i FSHF-së:

E dielë, 17 Mars, ora 11.00

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci në ambientet e FSHF ku prezanton dy sfidat dhe listën e të grumbulluarve, ORA 11.00

E hënë, 18 Mars

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 15.00 (E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 19 Mars

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 15.00 (E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë 20 Mars

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 10.00 (STËRVITJA ME DYER TË MBYLLURA)
 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 15.00  (STËRVITJA ME DYER TË MBYLLURA)

E enjte 21 Mars

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Turqinë, në stadiumin Loro Boriçi ku do të luhet takimi, ORA 17:00
 • Seanca stërvitore, ORA 17.30 (E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte 22 Mars

Ndeshja zyrtare eleminatore për Grupin H, Euro 2020

SHQIPËRI-TURQI, ora 20.45

E shtunë 23 Mars

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 11.00  (STËRVITJA ME DYER TË MBYLLURA)
 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 13.30

 E dielë 24 Mars

 • Nisja e skuadrës për në Andorra, ORA 08.00
 • Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci sëbashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Andorran, në stadiumin Estadio Nacional ku do të zhvillohet takimi, ORA 18.30
 • Seanca stërvitore, ORA 19.00 (E HAPUR, 15 minutat e para për median)

E hënë 25 Mars

Ndeshja zyrtare eleminatore për Grupin H, Euro 2020

ANDORRA – SHQIPËRI, ora 20.45

fshsf

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR