James Rodriguez ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid këtë verë dhe nje levizje e tille eshte mese e mundshme pas ndryshimeve qe jane bere tek skuadra spanjolle se fundmi.

Kolumbiani është afër përfundimit të huazimi të së tij dyvjeçar me Bayern Munich, dhe shumë prej tyre presin që marrëveshja të bëhet e përhershme në fund të sezonit.

Megjithatë, pretendimi i El Confidencial, Bayern mund të mos jetë i gatshëm të paguajë 43 milionë euro që do të kushtonte për të nënshkruar me James, që do të thotë se klubi i tij mëmë Real Madrid mund të detyrohet të kërkojë blerës të ri, me Zinedine Zidane që nuk është i interesuar të mbajë shërbimet e tij për sezonin 2019/20.

Nëse kjo do të ndodhë, revista spanjolle po raporton se Reali mund të kërkojë çmimin e tyre duke kërkuar 60 milionë euro.