Menaxher i ri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka lavdëruar reagimin e lojtarëve të tij, pasi ata mundën Celta Vigo 2-0 në ndeshjen e tij të parë në Santiago Bernabeu.

Golat nga Isco dhe Gareth Bale siguruan të gjitha tri pikë për Los Blancos të shtunën, dhe francezi solli Keylor Navas, Marcelo dhe Isco përsëri në vijën e parë të cilët ishin mënjanuar nga shefi i mëparshëm Santiago Solari përcjell ORAinfo.

Zidane konfirmoi në intervistën e tij pas ndeshjes se ai do të kërkojë të përdorë skuadrën e tij të plotë nga tani deri në fund të sezonit.

“Askush nuk mund t’i largojë këta lojtarë atë që kanë arritur në të kaluarën.

“Unë kam një skuadër prej 23 deri 25 lojtarë në skuadrën time, dhe unë do t’i përdor të gjitha ata.

“Të gjithë treguan sot atë që ata janë të aftë, përfshirë Keylor, Isco, Marcelo dhe Marco Asensio, të cilët nuk kanë luajtur aq shumë këtë sezon”, ka thënë francezi.