Eliminimi nga Champions League është kritikuar nga shumë ish-futbollist të PSG-së, mes tyre edhe Lorik Cana.

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare i ka akuzuar lojtarët aktual të kampionëve në fuqi të Ligue 1 si pa karakter dhe që nuk japin maksimumin në fushën e lojës.

Kritika këto që nuk janë kapërdirë mirë nga trajneri Thomas Tuchel, që nuk ia ka përtuar për të reaguar.

“Flasin lojtarë që nuk kanë humbur kurrë, oh … Është shumë e lehtë! Unë kam për të mbrojtur stafin tim dhe ekipin tim, sepse kjo nuk është e vërtetë.

Në Gjermani, është e njëjta gjë: gjithmonë është karakteri. Kemi treguar cilësinë dhe karakterin tonë, në Napoli, kundër Beogradit, kundër Liverpulit, në Old Trafford. Ne fituam kundër Marseille dhe pothuajse çdo takim në Ligue 1. “

“Nuk është mirë të flitet kështu. Ata nuk janë lojtarë që kanë luajtur në Paris dhe fituan Ligën e Kampionëve …

Nëse ata e kanë kishin, OK, kjo do të ishte mirë, ata duhet të vijnë me ne dhe të na ndihmojnë të përmirësojmë gjërat. Por ky nuk është rasti.”- iu përgjigj Tuchel komenteve të Canës në konferencën për shtyp të së shtunës./newsport/