Sot eshte luajtur ndeshja e fundit e javes se pare te fazes se dyte te kampionatit, ajo ne mes Vllaznise dhe Maliqit, e cila eshte zhvilluar ne fushen sportive “Reshit Rusi”.

Fundi i kesaj perballje ka dhuruar fitoren e thelle te vajzave shkodrane me shifrat 10-0 ndaj nje kundershtari shume modest. Por ajo qe duhet thene dhe evidentuar, ka te beje me golashenueset e ketyre golave.

Ne fakt nuk jane disa, por vetem nje: Megi Doçi. Sulmuesja e njohur e Vllaznise por edhe e kombetares shqiptare, ka shenuar plot 10 gola ne kete takim!

Nje shifer ne pamje te pare e larte, por per kete futbolliste nuk eshte e tille. Nje jave me pare ajo i shenoi 5 gola ekipit te vendit te dyte- Tirana AS, llogarit pastaj nivelin e Maliqit.

Me golat e shenuar sot, Doçi shkon ne kuoten e 49 golave te shenuar ne kampionatin e sivjetem dhe udheheq edhe renditjen e golashenueseve me te mira, teksa ndjekesja e saj, Goro e Apolonise, ka dhjete gola me pak te shenuar.

Nderkohe, Vllaznia me kete fitore ruan serish vendin e pare ne renditje, e shkeputur gjashte pike nga Tirana AS dhe Kinostudio qe ndajne vendin e dyte dhe te trete.
www.shkodrasport.com