Kanë kaluar 20 minuta nga fillimi i ndeshjes në mes Vllaznisë dhe Besëlidhjes këtu në “Loro Boriçi” dhe rezultati vazhdon të jetë ende në shifrat 0-0.

Kuqeblutë kanë arritur të krijojnë 2-3 momente të rrezikshme në portën mike me anë të Tafilit, Likës, Mehmedaj dhe Junior por janë neutralizuar si duhet nga portieri Bajri.

Ndeshja pritet të jetë interesante edhe në vazhdim por me shumë mundësi në minutat e mbetura do të ketë edhe gola të shënuar.

Vllaznia – Beslidhja 0-0

Vllaznia: Sherri, Gocaj, Ignat, Zeqja, Gurishta, Mehmetaj, Krymi, Tafili, Kruja, Lika, Zhunior. Tr. A.Canaj (Selimaj, Marku,Bardulla, Lushaj, Zogaj, Hajdari, Bilali

Beslidhja: Bajri, Bala, Dibra, I.Camara, Rustemaj, Lambert, T.Camara, Hebaj, Hoxha, Abaobacar, Fetaj. Tr. V.Gjonaj (Gjini, Hasaj, Kryemadhi,Moqi, Pergjini, Rica,R.Miloti)