Pavaresisht rasteve te krijuara, pjesa e pare e ndeshjes Vllaznia- Beselidhja eshte mbyllur ne barazim 0-0. Ky takim i vlefshme per javen e 21-te te kategorise se pare, po luhet ne stadiumin “Loro Boriçi” por duhet thene se per te ka shume pak interes nga tifozet e te dy ekipeve.

Takimi ka nisur me një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të ish- futbollistët të Tiranës, por edhe Vllaznisë dhe ekipit tonë kombëtar, Ali Memës.

Sa i takon lojës, u duk qartë se Vllaznia do të ishte më e vendosur për të kërkuar fitoren në këtë përballje dhe këtë e demostroi edhe në fushën e lojës.

Kuqeblutë kanë arritur të krijojnë 3-4 momente të rrezikshme në portën mike me anë të Tafilit, Likës, Mehmedaj dhe Junior por janë neutralizuar si duhet nga portieri Bajri.

Besëlidhja nga ana e saj mundohet që herëpashere me anë të kundërsulmeve të shpejta ta gjejë të papërgatitur mbrojtjen shkodrane por nuk ia doli.

Vllaznia – Beslidhja 0-0

Vllaznia: Sherri, Gocaj, Ignat, Zeqja, Gurishta, Mehmetaj, Krymi, Tafili, Kruja, Lika, Zhunior. Tr. A.Canaj (Në pankinë: Selimaj, Marku,Bardulla, Lushaj, Zogaj, Hajdari, Bilali)

Beslidhja: Bajri, Bala, Dibra, I.Camara, Rustemaj, Lambert, T.Camara, Hebaj, Hoxha, Abaobacar, Fetaj. Tr. V.Gjonaj (Në pankinë: Gjini, Hasaj, Kryemadhi,Moqi, Pergjini, Rica, R.Miloti)

Arbitra: O.Ferataj, D. Koreshi, E. Hatiaj (Lushnjë)
© shkodrasport.com