Vllaznia nw volejboll pwr femra po bwn paraqitje shumw tw mira nw javwt e fundit dhe pwr rrjedhojw ka marrw 5 fitore rradhazi. E fundit ishte ajo ndaj skwnderbeut me rezultatin e pastwr 3-0 nw takimin e luajtur nw “Qazim Dervishi”.

Duke folur nw lidhje me kwtw takim, kapitenia e ekipit Klavia Petwza shprehet: “Njw fitore qw e pritshnim me thwnw tw drejtwn dhe kwshtu ndodhi. Madje u krijua mundwsia qw tw provohen tw gjitha vajzat dhe ata u paraqitwn mjaft mirw”.

Ndwrkohw e pyetur se çfarw ka ndryshuar tek Vllaznia kwto javwt e fundit qw sollwn edhe 5 fitoret rradhazi, Petwza shton: “Tashmw kemi vetwbesim mw shumw, vajzat janw karikuar mw shumw sepse fitoret me Partizanin dhe Mirditwn i dhanw njw temp tjetwr ekipet edhe pwr ndeshjet e tjera.

Tani presim vetwm play off-in dhe shpresojmw qw gjithçka tw shkojw siç ka shkuar nw kwto javwt e fundit. Tek ekipi ka besim dhe padyshim qw do tw mundohemi tw bwjmw mw tw mirwn, pse jo pwr tw synuar edhe finalen e kampionatit”.
© shkodrasport.com