Mbrojtësi i Espanyolit, Adria Pedrosa, ka marrë abuzime të shumta në rrjetet sociale, pasi ndërroi fanellën me Lionel Messin pas humbjes 2-0 në Camp Nou.

Dy golat për Barcelonën i ka shënuar Messi, njërën nga goditja e lirë, që është goli i tij i 41 në sezonin.

Pavarësisht se ishte një derbi, Pedrosa 20 vjeç, u nis drejt pesë herë fituesit të ‘Topit të Artë’ për fanellën e tij, dhe Messi ishte i lumtur, por edhe i detyruar që ta bëjë shkëmbimin, gjë që e kapi kamera.