Një penallti e veçantë është shënuar në Poloni. Bëhet fjalë për futbollin e sallave, teksa një lojtar, emri i së cilit s’bëhet i ditur ka zgjedhur të godasë në stilin “La Panenka”. Topi kaloi portierin e shtrirë dhe sfera përfundoi në rrjetë.

Ky moment është shpërndarë në rrjetet sociale duke u shndërruar në video virale. Deri më tani ajo ka arritur 300 mijë shikime. Mënyrën e goditjes së penalltisë dhe golin e shënuar nga lojtari polak mund ta shihni në videon e mëposhtme./newsport/