Vllaznia ka mundur Tiranen dhe mban ende shpresa per qendrimin ne Superlige ndonese ka edhe nje jave kampionat deri ne fund. Kuqeblute kane fituar lehte sot ndaj bardhebluve me shifrat 82-68

Qe ne perioden e pare, u pa qarte deshira me e madhe e shkodraneve per ta fituar kete takim. Ata e kane mbyllur kete 10 minutesh me rezultatin 28-10. Epersia erdhi duke u thelluar edhe ne perioden e dyte e cila mbyllet 47-24.

Tirana u pa qarte se u pajtua me humbjen qe nga fillimi e deri ne fund dhe ne dy periodat e tjera vetem sa ka qendruar ne fushe, perballe deshires me te madhe te basketbollisteve te Vllaznise per ta fituar ndeshjen.

Perioda e trete u mbyll me rezultatin 68-43 ndersa krejt ndeshja eshte mbyllur me rezultatin 82-68 duke marre kesisoj nje fitore te rendesishme ende nuk dihet sesa do t’i vleje per arritjen e objektivit te saj.

Pas kesaj fitoreje, Vllaznia eshte barazuar me pike me Kamzen por kjo e fundit ka per te luajtur ndeshjen e rradhes te merkuren ndaj Teutes, ngaqe kjo e fundit ka qene e angazhuar me takimet e Liges Ballkanike.