Mbrojtja mbetet “thembra e Akilit” për Manchester United, edhe pas uljes së Solskjaer në stol, ndaj drejtuesit e “Djajve të kuq” janë gati të “hapin thesin” në merkaton e verës.

Në krye të listës së preferencave mbetet mbrojtësi senegalez i Napolit, Khalidou Koulibaly, i cili ndiqet edhe nga klube të tjera si City, Chelsea e PSG.

Megjithatë drejtuesit e Manchesterit duket se kanë vendosur të bindin presidentin e Napolit, duke i ofruar një shifër prej 105 milionë eurosh, për kartonin e Koulibaly.

Perballe kesaj oferte te parezistueshme, me shume mundesi drejtuesit e klubit italian nuk do ta pengojne per t’u larguar dhe kesisoj do te mbushin mire arken e tyre, por njekohesisht do kene mundesine te hedhin syte drejt merkatos per te gjetur lojtare te tjere per ta zevendesuar.