Kur dukej diçka krejt e pamundur, Vllaznia e basketbollit të meshkujve ia ka dalë të shpëtojë dhe të mos bjerë nga Superliga.

Ky ka qenë verdikti i ndeshjeve të javës së fundit të kampionatit, kur Kamza është mundur nga Goga Basket, ndërsa Vllaznia ka arritur të fitojë me rezultatin 89-86 ndaj Partizanit.

Në ndeshjen e luajtur në “Asllan Rusi”, kuqeblutë kanë udhëhequr ndeshjen nga fillimi e deri në fund. Ata kanë fituar periodën e parë me rezultatin 28-16 ndërsa më pas, të kuqtë kanë ngushtuar shifrat dhe perioda e dytë mbyllet në shifrat 46-48 po në favor të Vllaznisë.

Ndërkohë në të tretën dhe të katërtën është e njëjta situatë dhe në fund Vllaznia gëzon duke fituar me rezultatin 89-86.

Nga ana tjetër, Kamza ka humbur me rezultatin 93-104 ndaj Goga Basket dhe kësisoj ajo mbetet në vendin e fundit të renditjes duke rënë nga Superliga ndërkohë që Vllaznia do të luajë në play- out megjithatë tashmë thuajse shpëtimi është i sigurtë.
© shkodrasport.com