Shkodranet jane bere gati te festojne sot ngjitjen ne Superlige por ne Shijak jane duke duke u pergatitur per t’ua shtyre festen.

Stafi teknik dhe futbollistet e Erzenit duken mjaft te motivuar per ta fituar kete ndeshje, ndonese nuk do te kene mbeshtetjen e tifozeve te tyre per shkak te denimit te fushes.

Duke folur per mediat para kesaj sfide, administratori i Erzenit eshte shprehur: “Kemi nje bilanc te barabarte me Vllaznine, na kane mundur 1-0 ne Shkoder dhe e kemi mundur 2-0 ne Peqin.

Kjo eshte sfida e trete dhe besoj se do fitojme serish. Erzeni nuk duhet te luaje per statistika sot por ndaj Vllaznise presim nje loje plot grinte dhe me deshire per fitore.

Duhet te fitojme edhe per tifozet tane qe nuk kane mundesi te jene ne stadium. Vertete ecuria e Erzenit nuk ka qene e mire ne kete faze, por skuadra ka potencial per ta mundur serish Vllaznine dhe per t’ia shtyre asaj festen”- eshte shprehur administratori Keqi.

www.shkodrasport.com