Lajmi qe ka qarkulluar mbremjen e djeshme per caktimin e arbitres Emanuela Rrusta per te drejtuar ndeshjen ne mes Vllaznise dhe Korabit qe do te luhet ne stadiumin “Loro Boriçi”, tashme eshte i konfirmuar.

Arbitrja elbasanase qe mban edhe stemen e FIFA-s do jete ne Shkoder per te drejtuar te paren ndeshje me nje ekip te rriturish. Kjo konfirmohet nga vete FSHF.

Ajo do te kete ndihmen e dy asistenteve te tjere elbasanas Rudi Preça dhe Uran Korra, ndersa arbiter i katert do te jete elbasanasi tjeter Fatjon Xhemalaj. Sakaq, vezhgues i arbitrave eshte lezhjani Engjell Pjetrushi. Federata ka caktuar si delegat per kete takim Eraldi Sheren.

Ndeshja Vllaznia- Korabi pritet te mos jete e nje rendesie te veçante ngaqe te dy ekipet nuk kane shume objektiva dhe kjo eshte menduar si zgjidhja e duhur per debutimin e Emanuela Rrustes si kryesore ne nje ndeshje te kategorise se par.