Tërbuni fitoi ndeshjen e kaluar mes ndaj Gramshit me rezultatin 2-0 duke vazhduar kryesimin në Kategorinë e Dytë të Grupit A. Skuadra pukjane do të ndeshet në ndeshjen e radhës ndaj Partizanit B, një rivali direkt për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë.

Tërbuni ndodhet aktualisht në vendin e parë me 46 pikë, 6 pikë më shumë Partizani i vendit të dytë dhe sfida direkt do të jetë deçizive. Me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare, skuadra e Tërbunit kërkon mbështetjen e tifozëve për ”finalen” e radhës.

Postimi i Tërbunit: