Vllaznia ka barazuar 1-1 ne Lezhe ndaj Beselidhjes ne ndeshjen e luajtur pasditen e se shtunes.

Pjesa e pare eshte shoqeruar me raste per te dy ekipet por rezultati do te zhbllokohej vetem nje minute para fundit te saj.

Ka qene Camara ai qe ka shenuar ne minuten e 44-te duke bere qe pjesa e pare te mbyllej me fitoren 1-0 ne favor te Beselidhjes.

Ne te dyten shkodranet do te arrinin te barazonin me ane te Gocajt. Ai ka shnderruar ne gol nje 11-metersh te dhene per kuqeblute.

Pas ketij goli ka patur perpjekje nga te dy ekipet, por nuk ka patur gol tjeter. Perfundimisht barazim 1-1 dhe shkodranet tashme kane per te luajtur edhe ndeshjen e fundit ne Shkoder ndaj Erzenit, para se te luaje finalen ndaj Bylisit.

www.shkodrasport.com