Paulo Dybala është objektibi madhor i Bayern Munich për sezonin e ardhshëm. Sikurse raporton Sportmediaset, kampionët e Gjermanisë janë prej kohësh në gjurmët e argjentinasit dhe duan të transferojnë në Allianz Stadium.

Mirëpo, për ta mbyllur këtë operacion, Juventusi nuk kërkon më pak se 100 milionë euro. Natyrisht që shuma mund të duket e lartë, por jo për një klub si Bayern, që deri më tani ka blerë dy mbrojtës, një të majtë dhe një të djathtë, sikurse Pavard (35 milionë euro) dhe Lucas Hernandez (80 milionë euro).

Mbetet për t’u parë nëse bardhezinjtë do të joshen nga ndonjë ofertë e majme dhe do lejojnë largimin e Dybala-s drejt Bundesligës./newsport/