Sulmuesi shkodran Sindrit Guri është rikthyer sërish tek goli. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e mbrëmjes së sotme në mes skuadrës së tij Ostende dhe Sint Truiden. Por goli i tij nuk ka rezultuar i rëndësishëm për skuadrën e Ostendes sepse kundershtari ka barazuar ne minuten e 90-te te ndeshjes qe eshte mbyllur ne barazim 1-1.

Guri ka dërguar topin në rrjetë në minutën e 37-të duke kaluar në avantazh ekipin e tij ndërkohë që kundërshtari pak minuta më parë kishte humbur një 11-metërsh.

Ai ka marrë një top nga mesfusha dhe pasi “i është vjedhur” mbrojtjes kundërshtare, ka gjuajtur saktë duke e dërguar topin në këndin e majtë të portës kundërshtare.

Ky ka qenë goli i tretë për sulmuesin shkodran gjatë këtij sezoni që ai luan për Ostende dhe ndonëse ka kaluar një sezon të vështirë ngaqë nuk e ka patur të lehtë të përshtatet me nivelin e kampionatit belg.
© shkodrasport.com