Atletiko Madrid ka nisur të mendoj për pasardhësin e Griezmann. Sulmuesi francez ka deklaruar largimin nga Madrid dhe në këtë mënyrëm drejtuesit e klubit po mendojnë zëvendësuesin e tij.

Sipas “Mundo Depertivo”, me shitjen e Griezmann, Atletiko Madrid do të hidhet menjëherë në sulm për Paulo Dybala.

Drejtuesit e klubit po përgatisin një ofertë prej 100 milionë eurosh për argjentinasin me një pagë vjetore prej 9 milionë eurosh.

Argjentinasi nuk është i lumtur në Torino dhe gjatë merkatos së verës pritet të largohet. Atletiko Madrid pritet të jetë destinacioni i tij i ri./newsport/