E ka nisur pas viteve ’90 thjesht si nje pasion rinie dhe me pas u dashurua pas tij. Ardit Qiellza eshte kthyer ne nje simbol te sportit te hendbollit ne Shkoder dhe titulli kampion i fituar diten e djeshme e ka lumturuar pa mase edhe pse ka qene kapiteni i Vllaznise dhe i takuar ta ngrinte i pari lart kupen.

E kemi fjalen per Ardit Qiellzen, hendbollistin e Vllaznise dhe te kombetares shqiptare qe pikerisht dje pas ketij suksesi, vendosi t’i thote lamtumiren sportit te luajtur, per te nisur tashme rrugetimin e tij si trajner.

Kete gje e ka bere te ditur ne nje prononcim te shkurter per “Shkodra Sport” kur eshte shprehur: “Kjo ishte ndeshja ime e fundit si lojtar sepse kam vendosur ta mbyll ketu rrugetimin tim 20 vjeçar si sportist me Vllaznine dhe kombetaren shqiptare.

Megjithate nuk do te largohem nga hendbolli. Do te vazhdoj te jap kontributin tim per stervitjen e brezave te rinj por edhe nga ana financiare sepse ky sport ashtu si gjithe te tjeret, kane nevoje per mbeshtetje financiare”.
© shkodrasport.com