Shtohen ekipet që kërkojnë shërbimet e Elseid Hysaj.

Pas Atletico Madrid, Roma, Chelsea dhe Tottenham, në garë për shërbimet e 25 vjeçarit shqiptar është futur gjiganti i Premier League, Manchester United.

“Djajtë e kuq” kërkojnë një pasues të Antonio Valencia që ka përfunduar kontratën me ta dhe Hysaj shihet si ai i duhuri. Për kartonin e tij, Napoli kërkon jo më pak se 50 milionë euro, por kjo shifër mund të rritet duke parë edhe konkurencën e madhe për të.

Për kartonin e tij, Napoli kërkon jo më pak se 50 milionë euro, por kjo shifër mund të rritet duke parë edhe konkurencën e madhe për të.

Ende nuk dihet se kush do të jetë zgjedhja e Hysaj, por një gjë është e sigurtë: sezonin e ardhshëm nuk do të jetë pjesë e Napolit./newsport/