Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari gjatë konferencave nga Kombëtarja, por edhe nga agjenti i tij në mediat italiane.

Ofertat për mbrojtësin shkodran nuk mungojnë edhe pse sezoni i fundit nuk ishte shumë pozitiv për të. Atletiko Madrid insiston për të, por ka edhe oferta nga Italia.

 Skuadra e Simeones ka bërë dhe ofertën e parë për Hysaj që është rreth 18 milionë euro, por një gjë e tillë është refuzuar nga drejtuesit e klubit.

Napoli kërkon të paktën 30 milionë euro për shërbimet e tij duke parë që klauzola e lirimit është 50 milionë euro./newsport/