Erjon Vucaj do të vijojë karrierën sërish në Kosovë. Mesfushori shkodran, sipas mediave në Kosovë ka rinovuar kontratën me skuadrën e tij Drita dhe do të qendrojë edhe sezonin tjetër në kampionatin kosovar.

Vucaj ishte folur se mund të rikthehej te Vllaznia, por një gjë e tillë nuk mund të ndodhi pasi mesfushori ka vendosur të qendrojë në Kosovë.

Tashmë skuadra shkodrane duhet të kërkojë një tjetër mesfushor pasi shkodrani nuk rikthehet në Shkodër./newsport/