Antoine Griezmann së shpejti do të prezantohet te klubi i ri.

Por drejtori ekzekutiv i Atletico Madridit, Gil Marin, e ka konfirmuar se lojtari do të shkojë te Barcelona.

“Ne e dimë që nga muaji mars se Griezmann do të shkojë te Barcelona”, ka thënë ai për Sport.

Lojtari pass ndeshjes mes Francës dhe Andorrës, tha: “së shpejti do të zgjidhet gjithçka vetëm duhet durim”.

Griezmann ka klauzolë me vlerë 125 milionë eurove dhe pritet të luajë në sulm me Lionel Messin dhe Luis Suarezin.