Lionel Messi dhe Argjentina po përgatiten për të zhvilluar Copa America në Brazil, teksa në disa prej videove që qarkullojnë në rrjetet sociale dhe jo vetëm, duket kapiteni dhe numri “10” teksa me portën e boshatisur gabon vetëm pak metra larg, duke e dërguar topin jashtë…

Një ndër faqet më të ndjekura italiane të humorit dhe ironisë mbi futbollin, ka postuar videon teksa shkruan dhe se “kur gabon gropë ai, imagjinoni ne…”.

Por, në ndihmë të Messit ka ndërhyrë Erjona Sulejmani, duke e ngushëlluar me fjalinë “i ndodh edhe më të mirëve” dhe me emoji të shoqëruar…