Eden Hazard është prezantuar si futbollist i Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Pas prezantimit në Bernabeu me fanellën e Los Blancos, ylli belg ka inkurajuar lojtarët e ri të nënshkruajnë për skuadrën e tij të re.

Gjigantët spanjollë tashmë janë njëra nga skuadrat më aktive në afatin kalimtar të verës.

Së bashku me Hazardin, ata kanë nënshkruar gjithashtu Luka Jovic, Eder Militao, Rodrygon dhe Ferland Mendyn.

Dy lojtarë të tjerë që kanë rënë në sytë e Madridit janë Kylian Mbappe i PSG-s dhe Paul Pogba i Manchester United.

Sulmuesi belg Eden Hazard u pyet për dyshen në konferencën e tij për shtyp.

“Unë dua të luaj me më të mirët, dhe ata që ju përmendët janë të mahnitshëm por transferimet nuk janë në kompetencat e mia”, u përgjigj belgu.