Kukësi fitoi Kupën e Shqipërisë dhe ashtu si e do tradita nuk mund të mungonin festimet as në qytetin verilindor. Stadiumi “Zeqir Ymeri” nuk ka qenë i licencuar, ndërsa tifozët e bluve janë detyruar të shohin ekipin në migrim

Presidenti Safet Gjici ka vendosur që të organizojë një festë për fitimin e Kupës. Spektakël për të gjithë banorët e Kukësit. Në festën e fitimit të Kupës do të ketë të ftuar këngëtarë dhe humoristë nga Shqipëria dhe Kosova. Të pranishëm në festime do të jenë dhe futbollistët e skuadrës së bashku me stafin teknik.

Zhvillimi i kesaj feste gati nje muaj pas fitimit te ketij trofeu padyshim qe nuk organizohet per tifozet, por me se shumti per presidentin Safet Gjici i cili siç dihet eshte ne fushate sepse kandidon per postin e kryetarit te Bashkise se Kukesit.