Klubi i Kukësit ka nisur sot përgatitjet për pjesëmarrjen në Ligën e Europës. Fituesit e Kupës së Shqipërisë janë vënë sot për herë të parë nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka, i cili ka filluar përgatitjet me një fjalim para skuadrës duke kërkuar impenjim maksimal nga ekipi në këtë aktivitet të rëndësishëm për klubin.

Ajo që binte në sy sot ishte prania e shumë lojtarëve të rinj, në provë te verilindorët të cilët do të shohin me vëmendje paraqitjet e tyre para se të vendosin nëse do t’i mbajnë apo jo si pjesë të klubit. Njëkohësisht, në fushën e stërvitjes ka mbërritur dhe është bashkuar me pjesën tjetër edhe mesfushori Oumar Turad Kamara, i cili tani mund të cilësohet si pjesë e Kukësit.

Lojtari afrikan prej disa ditesh eshte shprehur edhe ne media se deshironte t’i bashkohej ekipit te Vllaznise, madje u perfol edhe se pati kontakte te drejtuesve kuqeblu me te, por vetem kaq. Situata qe po shoqeron

Siç raporton vipsport.al, lojtari i cili ka qenë pjesë e Besëlidhjes në tre vitet e fundit, i është bashkuar tashme verilindorëve, duke gjetur akordin me ta për vazhdimin e karrierës së tij nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka. Zyrtarizimi i 20-vjeçarit pritet të bëhet në ditët në vijim.