Disa muaj më parë, futbollisti i Barcelonës, Arturo Vidal, i dha fund marrëdhënies disavjeçare me bashkëshorten e tij. Shkak për këtë ndarje u bë lidhja e mesfushorit me modelen kolumbiane, Sonia Izasa.

Kjo e fundit është e dashuruar pas fitnesit dhe shfaqet tepër aktive në rrjetet sociale. Me format e saj perfekte dhe me selfie të shumta, Sonia mahnit çdo ditë në “Instagram”.