Kriset marrëdhënia midis presidentit të PSG-së, Nasser Al-Khelaifi dhe Neymarit.

Gazeta spanjolle pranë Barcelonës “Mundo Deportivo”, ka zbuluar se Neymar dëshiron largimin nga Parisi.

“Nuk dua të luaj më me PSG-në. Dua të kthehet më shtëpinë time, atje prej ku nuk duhet të isha larguar kurrë”, mësohet t’i ketë thënë Neymar sheikut nga Katari, duke e bërë të qartë se dëshiron të jetë sërish pjesë e Barcelonas.

Në lidhje me rikthimin e 27-vjeçarit në “Camp Nou” ka patur sinjale pozitive dhe nga Barcelona, teksa lojtarë si Messi, Pique dhe Suarez janë pro rikthimit të tij me fanellën “Blaugrana”.