Talenti i ardhur nga Benfika, Zhoao Feliks, është tashmë edhe zyrtarisht një lojtar i Atletikos së Madridit.

Xhevahiri i ri portugez, vetëm 19 vjeç, cilësohet si një nga talentet më premtues në Europë, dhe për të ishin interesuar edhe Mançester Siti apo Juventusit, por në fund ai zgjodhi Atletikon, me ekipin që arriti ta bindë për vendin e rëndësishëm që do zinte në ekip, pas largimit të Grizman.

Feliks u ble nga Benfika për shifrën e 126 milionë eurove, dhe bëhet kështu blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit bardhekuq.