Tek Vllaznia nuk ka vetem kaos siç eshte paraqitur situata ne media ditet e fundit.

Drejtuesit e saj kane bere levizjen e pare diten e sotme duke prezantuar dy perforcimet e para.

Behet fjale per ish- futbollistet e Kastriotit Herald Marku e Dajan Shehi te cilet mesohet se kane firmosur per kuqeblute.

Kjo behet e ditur permes faqes zyrtare te klubit Vllaznia ku shkruhet:

KF Vllaznia ashtu siç kishte premtuar, ka nisur punen per ndertimin e skuadres per sezonin e ardhshem. Per kete arsye, pasditen e sotme jane konkretizuar edhe dy kontratat e para me futbollistet qe jane perzgjedhur nga drejtuesit.

Futbollistet qe kane firmosur jane Herald Marku qe luan ne pozicionin e mesfushorit dhe Dajan Shehi qendermbrojtes. Keta dy futbolliste sezonin e kaluar kane qene pjese e Kastriotit te Krujes ku kane spikatur me paraqitjet e tyre.

Kontratat e firmosura me keto dy futbolliste jane njevjeçare me te drejte rinovimi edhe per nje sezon tjeter. KF Vllaznia i uron mireseardhjen Heraldit dhe Dajanit duke shpresuar qe sebashku te bejme paraqitjen e duhur ne sezonin e ri.