Mesa duket Real Madridi ka rikthyer sërish interesimin për talentin e Romës, Nikolo Zaniolo.

zaniolo

Sipas “Corriere della Sera”, spanjollët do të tentojnë ta marrin mesfushorin spanjoll në skuadrën e tyre. Madrilenët tentuan edhe në janar ta merrnin 20-vjeçarin, por nuk arritën një marrëveshje me klubin italian. Për lojtarin interesohet edhe Totenhemi, por interesimi i Realit i komplikon gjërat për klubin anglez.

 

Spanjollët shpresojnë ta shesin së shpejti Gareth Bejl, dhe transferimi i parë pas shitjes së uellsianit mendohet se do të jetë Zaniolo, i cili shkëlqeu me Romën në sezonin e fundit.

zaniolo.roma.bocca.2018.19.750x450

 

Gjithashtu ka qarkulluar lajmi se për lojtarin interesohet edhe Juventusi, por pas ardhjes së De Ligt, mendohet se bardhezinjtë duhet të rregullojnë financat e tyre, dhe një investim tjetër i madh, do të komplikonte situatën.