Kur u duk se gjerat do te ishin ne rrugen e duhur per te ndertuar serish nje ekip pretendent per titullin kampion, Vllaznia e volejbollit te meshkujve ne menyre te papritur eshte perballur sot me largimin e njerit prej lojtareve me te mire te saj, pikerisht Marjan Gjoklajt.

Anetari i ekipit kombetar shqiptar ka firmosur sot per Erzenin e Shijakut, ekip ky qe e ka konsideruar nje perforcim shume te rendesishem. Njoftimi per kete eshte bere ne nje nga faqet prane kesaj skuadre e cila e ka shoqeruar shkrimin edhe me nje foto te lojtarit me drejtuesit shijakas.

“Kater here kampionet e Shqiperise ne volejboll per meshkuj godasin serish ne merkato. Sipas konfirmimeve te shefit te klubit te volejbollit shijakas Lent Rexhepi, dhe trajnerit te Erzenit Volley Arben Sako, na eshte konfirmuar se ka firmosur me skuadren shijakase volejbollisti shkodran i qendres se Vllaznise Marjan Gjoklaj, i cili eshte lojtar i kombetares shqiptare, por dhe kampion me skuadren e volejbollit te Vllaznise.

Volejbollisti shkodran eshte shprehur mjaft entuziast per aventuren e re qe do te nise me kater kampionet e Shqiperise ne volejboll per meshkuj Erzenin Volley, ku pritshmerite nga ana e tij jane shume te larta.

Mire se erdhe ke kater here kampionet e Shqiperise Erzenin Volley Marjan Gjoklaj”- shkruhet ne kete faqe.