Elseid Hysaj edhe pse eshte drejt shpalljes se “divorcit” me klubin e Napolit, vazhdon të stërvitet pranë bluve të Italisë. Në pritje të ekipit të ri, Hysaj po merr sa më shumë kohë për të kaluar me shoket e tij tek ekipi i Napolit.

Gjatë stërvitjes së sotme, shkodrani është shfaqur përkrah mesfushorit të Napolit Allan, duke u stërvitur jo për futboll europian, por për futboll amerikan.

Mesa duket Hysaj ka një talent dhe për futbollin amerikan, teksa është parë duke treguar “fuqinë” e tij gjatë stërvitjes./newsport/